אודות עמירם אידלמן

עמירם אידלמן מתנהל על  קולנועית לבית הקברות היפיפה של כנרת ולחורשת האקליפטוס. הוא שולף מה מפתיע סיפורים על החלוצים הראשונים שהקימו את "גן העדן" הזה בעמק הירדן. ומצד שני הנופים והמוצרים של הכוהנת הגדולה של הזמר העברי, נעמי שמר .  בנוסף  אני מזמין אתכם להרצאות בנושאים שונים הנמצאים באתר.

"נולדתי בכנרת, אבל אף אחד לא מושלם". כך, בהומור עצמי קצת מריר, פותח עמירם אידלמן מכנרת, יליד 1948, את סיורי העמק שלו. זה כ -30 שנה מוביל אידלמן קבוצות של מטיילים בשבילי עמק הירדן, בסיור מורכב מפינות נסתרות, רכילות עסיסית מימי חלופות וסיפורי לוחמים וחולמים. הרבה התקופה רכש לו יותר מיצים שחוזרים שמעו אותו, ונהנים שמעו אותו לצחק על עצמו בפרט, ועל האופי הכינרני המיוחד, בכלל.

הלהיט של השנים הפיתוח הוא טיול בעקבות שיריה וסיפור חייה של "המשוררת הלאומית", נעמי שמר. שמר נולדה בכנרת ב -1930. אביה, מאיר ספיר, היה מהדמויות הבולטות בקבוצת כנרת, פעיל ציבורי, גזבר וביטחוניסט. ספיר פעל עם חבר כנרת אחר, שאול אביגור, ויחד הם ביצעו משימות ביטחוניות עלומות בשליחותו של בן גוריון. האם, רבקה, זו זו שלחצה על הילדה נעמי שמר לבצע את ייעודה המוזיקלי. לימים, כשחזרה שמר מלימודיה באקדמיה והפכה למורה למוזיקה בכנרת, היא נתקלה בתלמיד עמירם אידלמן, שמעיד על עצמו בצניעות, שמוזיקה זה לא הצד החזק שלו.

אידלמן השתתף בהצגה המפורסמת "איך שוברים חמסין", בסיום כיתה ח' של בני כיתתו ההצגה הוצגה בשנית ביובל לקבוצת כנרת. את השירים להצגה, מילים ומנגינה, כתבה המורה למוזיקה הצעירה, שמר. המפורסם שבינהם היה השיר "על גדות ירדן", שפורסם יותר מאוחר כ"חורשת האיקליפטוס ", בביצוע צוות  הווי של הנח"ל עם הסולנית אופירה גלוסקא.

עמירם אידלמן לוגו