אודות עמירם אידלמן

עמירם אידלמן מתנהל על  קולנועית לבית הקברות היפיפה של כנרת ולחורשת האקליפטוס. הוא שולף באופן מפתיע סיפורים על החלוצים הראשונים שהקימו את "גן העדן" הזה בעמק הירדן. ומטייל בעקבות הנופים והשירים של הכוהנת הגדולה של הזמר העברי, נעמי שמר.  בנוסף ניתן להזמינו להרצאות בנושאים שונים הנמצאים באתר.

"נולדתי בכנרת, אבל אף אחד לא מושלם". כך, בהומור עצמי קצת מריר, פותח עמירם אידלמן מכנרת, יליד 1948, את סיורי העמק שלו. זה כ -30 שנה מוביל אידלמן קבוצות של מטיילים בשבילי עמק הירדן, בסיור מורכב מפינות נסתרות, רכילות עסיסית מימי החלוצים וסיפורי לוחמים וחולמים. לאורך התקופה רכש לו מעריצים שחוזרים לשמוע אותו, ונהנים לשמוע אותו צוחק על עצמו בפרט, ועל האופי הכינרתי המיוחד, בכלל.

הלהיט של השנים האחרונות הוא טיול בעקבות שיריה וסיפור חייה של "המשוררת הלאומית", נעמי שמר. שמר נולדה בכנרת ב -1930. אביה, מאיר ספיר, היה מהדמויות הבולטות בקבולם כנרת, פעיל ציבורי, גזבר וביטחוניסט. ספיר פעל עם חבר כנרת אחר, שאול אביגור, ויחד הם ביצעו משימות ביטחוניות עלומות בשליחותו של בן גוריון. האם, רבקה, הייתה זו שלחצה על הילדה נעמי שמר להגשים את הייעודה המוזיקלי. לימים, כשחזרה שמר מלימודיה באקדמיה והפכה למורה למוזיקה בכנרת, היא נתקלה בתלמיד עמירם אידלמן, שמעיד על עצמו בצניעות, שמוזיקה זה לא הצד החזק שלו.

אידלמן השתתף בהצגה המפורסמת "כיצד שוברים חמסין", לסיום כיתה ח' של בני כיתתו  ההצגה הוצגה בשנית ביובל לקבוצת כנרת . את השירים להצגה, מילים ומנגינה, כתבה המורה למוזיקה הצעירה, שמר. המפורסם שבהם היה השיר "על גדות ירדן", שהתפרסם מאוחר יותר כ"חורשת האיקליפטוס", בביצוע צוות הווי של הנח"ל עם הסולנית אופירה גלוסקא.

עמירם אידלמן לוגו