קצת עלי

אני חבר קבוצת כנרת נולדתי עם המדינה ואני חי בכנרת עם משפחתי . כל שנותיי עסקתי בתפקידים ניהוליים שונים בקיבוץ , עבדתי שנים בחקלאות ונהילתי כמה ענפי חקלאות . 

 

לטייל תמיד אהבתי וטיילתי הרבה בשעות הפנאי כתחביב. מי שקרב אותי לנושא היה המדריך שלי בחברת הנעורים, נוח כנרתי ז"ל. שממנו קיבלתי את האהבה לארץ ישראל והוא זה שאמר לי, שסיור אחד במצדה שקול כנגד הרבה שיעורי היסטוריה בכיתה. אני מאוד מאמין בתפיסה הזאת, וחוזר על המשפט הזה בכל הזדמנות .

מתוך האהבה לידיעת הארץ יצאתי לקורס למורי דרך, המשכתי בלימודים במכון אבשלום.  עשיתי תואר ראשון ותואר שני בלימודי ארץ ישראל וגיאוגרפיה באוניברסיטת חיפה.

אני מדריך כבר שנים רבות בתור תחביב, אך בשנת 2006 הייתה לי תאונת עבודה באחד מענפי החקלאות, עברתי כמה ניתוחים, עברתי שיקום, ואני ממשיך להדריך כמקצוע בבית הקברות וסביב איזור מגוריי. מעביר הרצאות בנושאים הנוגעים להיסטוריה של הארץ שלנו ומאד נהנה מהעשייה שלי. אני מאד אוהב וחי את ההיסטוריה, וכל מפגש עם המטיילים בשבילי הוא חוויה חדשה ומרנינה.

אשמח מאד להעניק לכם מפגש חוויתי עם ההיסטוריה ולחשוף בפניכם קצת מתולדות העמק שלי.

​במדור המסלולים  וההרצאות ניתן לראות את הסיורים שאני מקיים ואת ההרצאות. שניהם נוגעים בהיסטוריה של המדינה בעליות השונות סיפורי חלוצים ופרשיות מהעבר. בסיורים ובהרצאות אני מספר את סיפורה של המדינה. בסיפוריי חוברים להם צחוק ודמע שירה וחידוד.

בסיורים אני משלב שירים, סיפורים וכתבי חידה המזמינים את המטיילים להתבוננות שונה בדברי ימי ארצנו.

עמירם אידלמן לוגו